TEKNOLOJİLERİMİZ

 

1.  Anten Teknolojileri

Anketek, anten alanındaki çalışmalarının büyük kısmını VHF & UHF bandında çalışan taktik saha antenleri üzerinde gerçekleştirmektedir. Anketek, kurulduğundan günümüze dek müşterilerine özel el ve sırt telsizlerinde kullanılmak üzere birçok kamçı ve sarmal yapıdaki antenin tasarım, prototiplendirme ve test aşamalarını başarıyla yürütmüştür. Bu antenlerden bazılarının seri üretimi başlamıştır.

Ayrıca, 5.5GHz, 24GHz gibi yüksek frekanslarda çalışan antenler çeşitli projeler yürütülürken geliştirilmiş, üretilmiş, test edilmiş ve aktif olarak sahada kullanılmıştır. Anketek, 30MHz-24GHz frekans bandında konformal ve 3 boyutlu antenleri izole bir ortamda veya hava, deniz, kara araçlarına yerleştirilmiş bir halde modellemek, analiz etmek ve geliştirmek için gerekli bilgi birikimi ve yazılım/donanım altyapısına sahiptir. Baskılı ve 3 boyutlu anten prototiplendirme ve testi alanlarında uzmanlığa sahiptir.

 

2. Kablosuz Haberleşme Sistemleri

Anketek, çeşitli sayısal haberleşme tekniklerini kullanan kablosuz sistemlerin tasarımında uzmanlığa sahiptir. Çok antenli haberleşme, OFDM (dikey frekans bölmeli çoklama), röle tabanlı haberleşme, taktik ad-hoc ağları, HF, kablosuz yerel alan ağları, uydu haberleşmesi, yönlü antenleri kullanan kablosuz ağlar Anketek’in yetenekleri arasındadır.

İletişim altyapısının güncelleneceği 2020li yılların başlarında 5G sistemleri kullanıma girecektir. Anketek, kablosuz haberleşme sistemlerindeki birikimini bu alanda uygulamaya başlamış ve sivil haberleşme sektörünün en önemli firmaları ile birlikte yerli ve milli 5G iletişim ürünlerinin geliştirilmesi için büyük çaba harcamaktadır.

 

3. Radar Sistemleri

Anketek 24GHz ISM bandında çalışan radar sistemleri üzerine uzun süredir çalışmalar yürütmektedir.Sayısal huzme oluşturma yeteneğine sahip bir sistem tasarlanmış ve bu sistem üzerinde anten, RF ön uç, sinyal işlemci, bileşen sürücüleri ve sinyal işleme algoritmalarının tamamı geliştirilmiş ve gerçeklenmiştir.

 

4. Gömülü Sistemler

Donanım kontrolü ve otomasyonu, ağ oluşturma, kablosuz arabirimlerve sensör enstrümentasyonu Anketek’in mühendislik yeteneklerini oluşturmaktadır. Devre tasarımı, bileşen araştırma/tedarik, prototiplendirme, donanım yazılımı/yazılım geliştirme ve test aşamalarının hepsi bu yeteneklerin içerisinde yer almaktadır. Süreç, üretim ve ürün desteği sağlamak için tasarım dosyalarının transfer edilmesiyle sonlanmaktadır.


 

 
  Her Hakkı Saklıdır, Anketek Elektronik Teknoloji Tic. San. Ltd. Şti.

ODTÜ MET Yerleşkesi
Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı No:280 B-Blok No:25
Çankaya, Ankara 06520 , Turkey
Phone: +90 312 285 86 40
www.anketek.com.tr
bilgi@anketek.com.tr

 
 

  Social Media